Výhody affiliate partnerov pre inzerentov

Výhody affiliate partnerov pre inzerentov

Premýšľate nad využívaním affiliate marketingu? Affiliate marketing je založený na výkone, a preto sa zaraďuje medzi najefektívnejšie marketingové nástroje. Ide o predaj produktov cez sprostredkovateľov a affiliate partnerov. Prečítajte si tento článok a pochopíte základnému fungovaniu affiliate marketingu. Affiliate marketing má teda dvoch kľúčových hráčov – affiliate partnera a inzerenta (e-shop).

Inzerenti, zamýšľali ste sa, aké výhody získate prostredníctvom affiliate partnerov?

Je ich niekoľko:

1. Otvárajú cestu k novému publiku

Medzi affiliate partnerov patria influenceri či už blogeri alebo youtuberi. Bývajú zameraní na rôzne témy, už je len na vás vybrať tých relevantných, schopných doniesť nových zákazníkov na váš web. Takto vám otvárajú cestu k novému publiku, ktoré veľa krát dokonale poznajú. Tým pádom získavate reklamu, ktorá by za iných okolností bola značne nákladná.

2. Marketingový pracovníci „bez“ odmeny

Affiliate marketing funguje na princípe spolupráce s affiliate partnerom. Po dohode s ním bude na svojich stránkach propagovať vašu kampaň, respektíve vaše produkty alebo služby. Affiliate partner môže spravovať rôzne druhy stránok, kde môže propagovať pomocou odkazov alebo bannerov. Celá podstata je v tom, že affiliate partner za vás vykoná množstvo marketingovej práce, za ktorú mu vôbec neplatíte. Platíte až za výsledky, ktoré jeho činnosť priniesla, teda predané produkty či zvýšenie návštevnosti vášho webu.

3. Podporujú branding

Ďalšou výhodou je podpora vašej značky, čiže brandu. Affiliate partneri pomocou propagácie upevnia dôveru spotrebiteľov vo vaše produkty alebo služby. Ak si vyberiete na spoluprácu dôveryhodných partnerov, môžete efektívne zvýšiť povedomie o vašej značke. Spotrebitelia vo fáze rozhodovania o nákupe dôverujú tretím stranám. Je trend, že si ľudia hľadajú informácie na internete ešte pred kúpou, a tak čítajú recenzie blogerov či videá od youtuberov, ktorým dôverujú. Takže pomocou affiliate partnerov sa potenciálni zákazníci môžu rozhodnúť na nákup práve u vás. Váš brand partneri dokážu podporiť pomocou bannerov či už dynamických alebo statických. Bannery už na klikateľnosť dnes moc nehrajú, ale brand vedia dobre podchytiť a dostať tak vašu značku do povedomia ľudí.

4. Zaručená efektívnosť nákladov

Ako už z prvých viet tohto článku vyplýva, affiliate marketing je veľmi nákladovo efektívny nástroj marketingu. Inzerenti platia iba ak dôjde k požadovanej konverzii. Takto sa vyhnete vyhadzovaniu peňazí za reklamy bez overenej hodnoty.

5. Výrazne zvyšujú návštevnosť

Čím viac stránok odkazuje na váš web, tým viac návštevníkov budete mať. Maximalizuje sa aj príležitosť, kedy môžete týchto návštevníkov premeniť na platených zákazníkov.

Odkazy na vaše webové stránky prinášajú aj ďalšiu výhodu, zlepšovanie SEO vášho webu. Predstavujú vonkajšie zdroje prepojenia na váš web, vďaka ktorým ho budú vyhľadávače umiestňovať na vyššie pozície vo vyhľadávaní.

Ďalším plusom je, že ak e-shop získa stáleho zákazníka, ktorý bude v budúcnosti nakupovať priamo cez váš e-shop, provízia z predaju pre partnerov odpadá.

6. Prinášajú konkurenčnú výhodu

Posledným skvelým benefitom affiliate partnerov je, že pomocou nich si vytvárate konkurenčnú výhodu. Môžete mať na svojej strane známe tváre v podobe influencerov, tým pádom reklamu so známou osobnosťou, čo je obľúbená a efektívna forma reklamy už niekoľko rokov.

Kde teda hľadať affiliate partnerov?

Tak benefitov affiliate partnerov je nepochybne niekoľko, už len zistiť, kde vhodných affiliate partnerov získať.

Máte niekoľko možností. Skúste osloviť blogy, magazíny, kde sa pohybuje vaša cieľová skupina. Môžete využiť aj uverejnenie inzerátu na fórach alebo reklamu na Instagrame či Facebooku. Efektívne sa môže pre vás stať aj využitie spokojnosti zákazníkov, ktorým ponúknite províziu za predajne pomocou zdieľania produktu, napríklad na sociálnych sieťach. Na tejto myšlienke môžete postaviť váš vernostný program.

Máte možnosť si vytvoriť vlastný affiiate program alebo využiť služby affiliate siete. Affiliate sieť pre vás prináša niekoľko výhod a možnosť sa s affiliate partnermi spojiť priamo a ušetriť si tak zdĺhavé hľadanie.

Nakoniec mám pre vás ešte malú radu, ak sa zapojíte do využívania affiliate marketingu, nezabudnite na vašej webovej stránke propagovať, že váš eshop má affiliate program.

 

Autor článku: Martina Lacková

 

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *