Affilite program pre eshopy

Prečo je dôležité propagovať, že váš e-shop má affiliate program?

Mnohé e-shopy majú obrovské množstvo návštevníkov a sledovateľov na sociálnych sieťach. Keď sa zapoja do affiliate siete, ako inzerent, affiliate sieť ich propaguje na svojej webovej stránke vrámci kampane pre partnerov, prostredníctvom krátkeho článku o novom inzerentovi a prípadne aj na sociálnych sieťach.

Avšak častokrát sa pozabudne na to, že samotný inzerent, má skvelý dosah, ktorý môže veľmi jednoducho využiť. Sú mnohí spokojní zákazníci, ktorí sa vyznajú do online sveta a hľadajú práve na samotnom e-shope informácie o affiliate kampani. Tak prečo túto šancu nevyužiť? Okrem toho pár informácií o affiliate marketingu nezaberie skoro žiadne miesto a budú tam presne pre tých, ktorí ich hľadajú.

Veľké množstvo e-shopov na toto pozabudne. Pri tom vaši spokojní zákazníci sú tou najlepšou vizitkou a ak vás budú odporúčať a promovať ďalej je to výhra pre každého. Nedostatočné propagovanie toho, že ste v affiliate sieti je jednou z najčastejších chýb našich inzerentov. 

Poďme si ukázať ako môžete promovať affiliate program u vás na e-shope:

Odporúčame vám, dať si odkaz niekde na home page, zvyčajne je vynikajúcim miestom pätička. Tento odkaz by mal smerovať na vlastnú textovú podstránku. Tam môžete uviesť všetky dôležité informácie a odkazy. V skratke spomenúť čo je to affiliate marketing a kto ho môže využiť. Na podstránke môžete spomenúť aj dôvody, prečo je affiliate marketing výhodný pre vašich zákazníkov (partnerov). Dôležité je, aby sa vaši zákazníci mohli prekliknúť cez odkaz na registráciu do affiliate siete, prípadne na nejaké dôležité podstránky.

Príklad podstránky o zapojení sa do affiliate programu

Aby ste mali čo najmenej práce s dopĺňaním týchto nových informácií na web, vytvorili sme pre vás malý „ťahák“. Nájdete ho nižšie. Nemusíte si lámať hlavu nad tým, ako správne odprezentovať na vašom e-shope, že máte affiliate program. Túto našu pomôcku si môžete jednoducho skopírovať na váš web a len doplniť údaje ako je názov vášho e-shopu a doplniť odkazy. V poslednom odstavci nezabudnite dopísať pozitíva pre vašich partnerov, prečo by mali využiť affiliate program pre váš e-shop.


Zaregistujte sa do nášho affiliate programu (názov eshopu) a zarábajte na každej realizovanej objednávke. 

Čo je affiliate marketing?

  • Je to forma online reklamy.
  • E-shopy (inzerenti) ponúkajú províziu svojim partnerom, či už ide o majiteľov web stránok, blogerov alebo youtuberov. Úlohou partnera je potom priviesť na eshop inzerenta, ľudí, ktorí nakúpia. CPA (cost-per-action), teda platba za klik, je základom fungovania affiliate marketingu.

Čo získate zapojením do affiliate programu?

  • Za každú zrealizovanú objednávku cez affiliate odkaz alebo banner, ktorý umiestnite na svojich stránkach získavate finančnú províziu z predaja.

Ako sa zaregistrovať a postupovať?

  1. Zaregistrujte sa do affiliate siete tu. Prípadne ak ste už zaregistovaný v affiliate sieti Facelist, prihláste sa tu.
  2. Po zaregistrovaní obdržíte email s heslom.
  3. Prihláste sa pomocou hesla do affiliate siete.
  4. V administrácií v sekcii Kampane nájdete náš eshop a už je len na vás či si vyberiete odkaz alebo banner, ktorý umiestnite na váš web.
  5. Keď niekto nakúpi cez váš zdieľaný odkaz, pripíše sa vám provízia, ktorú si môžete dať vyplatiť na váš účet. Viac informácií nájdete na stránke Facelist.sk.

Prečo spolupracovať práve s (názov vášho e-shopu)?

  • Tu vám nemôžeme určiť čo napísať. Vypíšte prednosti vášho e-shopu. Zamyslite sa z pohľadu partnera. Prečo by ste chceli spolupracovať práve s vašim e-shopom?

 

Ak ste našim inzerentom a máte akékoľvek otázky, radi vám pomôžeme, stačí nám napísať tu.

 

Autor článku: Lucia Adamcová

 

 

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *