Hirudoterapia - pijavice - obrázok kampane

Informácie o kampani:

Viac o tejto kampani

Hirudoterapia (z latinského „hirudo“ – pijavice) je liečba pijavicami. Používala sa už tisíce rokov pred Kristom. Lekárske pijavice používali už egyptskí faraóni, zmienka o pijaviciach je tiež v Biblii a Koráne. Už v dávnych dokumentoch nájdeme dôkaz, že napríklad múdra Kleopatra sa pomocou pijavíc vyliečila z vážnej choroby a nariadila zachytiť ich na stenách pyramíd na desať generácií. S pomocou pijavíc uľahčili trpiacim pacientom aj veľkí lekári ako Hippokrates, Galen a Avicenna. V stredovekej Európe boli pijavice úradne uznanými pri liečbe mnohých chorôb.

V súčasnej dobe, je po celom svete nový nárast záujmu o liečbu pijavicami. Nie je to však nijaký módny výstrelok, je to znamenie, že ľudia sa stávajú uvedomelejšími a začínajú sa starať o svoje zdravie. Tento spôsob sa stáva populárnym pretože kombinuje schopnosti farmakológie, reflexológie a očisty tela. Pijavica je druh živej ihly, ktorá sama nájde biologicky aktívny bod, do ktorého sa zahryzne. Táto medóda je preto oveľa jednoduchšia a zároveň bezpečnejšia ako klasická akupunktúra. Orem toho vypúštajú pijavice do krvného obehu svoje sliny, ktoré obsahujú viac ako sto rôznych biologicky aktívnych látok, ktoré normalizujú telo.

Hirudoterapia pomáha s veľkým počtom ochorení, môže zachrániť od operácie a často je to jediný nástroj, ktorý pomáha pacientom pri: endometrióze, maternicových myómov, hemeroidom, varixom, tromboflebitíde či cystách na vaječníkoch, atď.

Viac o Hirudoterapii sa dočítate tu …