Kto je npodpartner a ako ho získať v affiliate sieti

Kto je podpartner a ako ho získať v affiliate sieti?

Na začiatok si v rýchlosti zhrňme čo je affiliate sieť, aby sme aj prípadných nováčikov uviedli v affiliate marketingu do obrazu.

Takže pod pojmom affiliate sieť si predstavujeme viacero affiliate programov rôznych eshopov (inzerentov) pokope. Takto má na druhej strane partner (majiteľ webových stránok, blogu, vlogu atď.) niekoľko kampaní rôznych inzerentov, spoločne na jednom mieste. Inzerent má veľkú výhodu, pretože platí iba za reálne sprostredkované predaje jeho produktov či služieb. Registrácia a fungovanie v affiliate sieti je pre obe strany bezplatná.

Úlohou partnera je umiestniť na svoje webové stránky odkazy na produkty, služby inzerenta. Keď prebehne predaj cez tento odkaz, partner získa predom dohodnutú províziu a e-shop nový predaj. Obe strany sú spokojné.

Ak neviete ako správne začať s affiliate marketingom odporúčam prečítať skvelý článok, kliknutím tu.

Takže už vieme čo je partner, ale ako sa v nadpise tohto článku spomína, čo je vlastne podpartner?

Podpartner je klasický partner affiliate siete, ale  registrovaný cez už reálne existujúceho, fungujúceho partnera siete. Vy ako partner, teda môžete získať pod seba podparnerov. Ale otázka znie: prečo by ste ich mali chcieť? Je to jednoduché. Ak existujú nastavené úrovne predaja v kampani, z každého úspešne uskutočneného predaja vášho podpartnera, vám bude taktiež vyplatené percento z tohto predaja. Podpartnerov môžete mať neobmedzené množstvo.

Skvelá možnosť, nemyslíte? Tak poďme na to, ako získať svojich podpartnerov?

  • napíšte článok, kde priblížite a odporučíte fungovanie v affiliate sieti s vašim unikátnym odkazom na registráciu
  • zdieľajte váš unikátny odkaz na sociálnych sieťach
  • oslovte priamo vašich potencionálnych podpartnerov, nech sa cez váš link zaregistrujú

Ako to vlastne celé funguje?

V podstate, keď návštevník klikne na partnerský odkaz, vytvorí sa cookie, takže pri kliknutí na unikátny affiliate link alebo banner, táto cookie bude rozpoznaná a sledovaná systémom. Ak sa tento návštevník registruje, bude registrovaný ako podpartner pridruženého partnera, na ktorého odkaz klikol.

A toto všetko má ešte zopár plusov. Vy ako partner, cez ktorého sa niekto zaregistuje do affiliate siete, sa nemusíte stať svojim partnerom žiadnym mentorom, vzdelávať ich, venovať im svoj ďalší čas. Všetky dôležité otázky môžu bezproblémov smerovať na našu podporu, všetky dôležité informácie získajú u nás na stránke, nové a potrebné info zase na našom blogu. Je to len na vás či si vybudujete spoločný pracovný vzťah alebo nie.

Poslednou podstatnou informáciou, ktorú by som na záver chcela spomenúť, je prehľad vašich podpartnerov. Tento stručný prehľad nájdete vo vašej administrácií po prihlásení do nášho systému affiliate siete Facelist. V sekcii Prehľad, nájdete stromovú štruktúru priradených podpartnerov. V tejto časti uvidíte prehľad celého pomyselného stromu všetkých vašich podpartnerov. V ďalšej časti nájdete zase štatistiky predajov podpartnerov, aby ste mali prehľad o všetkých realizovaných predajoch, ktoré vaši podpartneri za minulé obdobie vykonali.

 

Autor článku: Martina Lacková

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *