Kde všade sa dá propagovať affiliate kampaň - článok

Kde všade sa dá propagovať affiliate kampaň

Affiliate marketing je určený pre každého, kto využíva internet, no je pravdou, že niektorí majú vyššiu pravdepodobnosť úspechu práve preto ako internet využívajú. V tomto článku vám vysvetlím, prečo je to tak a dám vám 8 nápadov, kde pridávať affiliate odkazy tak aby to bolo účinné.

Ak internet nevyužívate pravidelne a ide skôr o vec, ktorú používate len vtedy, keď si musíte niečo na rýchlo vyhľadať, affiliate marketing asi nie je pre vás. No ak na internete trávite veľa času, komunikujete cez sociálne siete, nakupujete online alebo sa vzdelávate, tak affiliate marketing je niečo čo vás môže dokonca baviť. Dnes má mnoho mladých ľudí rôzne online hobby. Napríklad si vytvoria skupinu na Facebooku, kde zdieľajú zaujímavé príspevky, alebo si rovno založia vlastný blog.

Patríte medzi ľudí pre ktorých je online svet hobby? Affiliate marketing je pre vás ako stvorený. Z affiliate marketingu si môžete vytvoriť pasívny príjem, no neberte to tak, že peniaze vám spadnú priamo k nohám. Tak isto ako akákoľvek iná činnosť, aj affiliate marketingu musíte venovať svoj čas a budovať ho, čo niekedy trvá mesiace až roky. Poďme si povedať pre koho je affiliate marketing dokonalým nástrojom, aby si privyrobil a začnem tým, čo mi je najbližšie.

1. Blog

Vlastný blog je ideálny pre affiliate marketing. Osobné blogy sú mnohokrát tematické, no okrem toho bloger do nich vnáša vlastnú osobnosť. Táto kombinácia je vynikajúca, pretože to nie je len nejaký suchý e-shop. Bloger má tvár a zvyčajne máte pocit, akoby ste ho poznali, pretože o sebe odhalí mnoho vecí. To vzbudzuje dôveru. Tak, ako on má dôveru vo svojich čitateľoch, čitatelia majú dôveru v neho. Odporúčania sú osobnejšie a spájajú sa s emóciami, ktoré častokrát značky nevedia pridať do svojich reklám. Ak už blog máte, prečítajte si náš článok 7 dôvodov prečo by mala každý bloger využívať affiliate marketing alebo ak vás zaujíma viac spôsob ako speňažiť svoj blog nájdte ich tu.

2. Facebook, Twitter YouTube alebo Instagram účet/profil

V prípade, že máte účet či už na Facebooku, Twittri, YouTube alebo Instagrame, kde máte veľa followerov, je to skvelá príležitosť zapojiť affiliate marketing. Je to zvyčajne podobné osobnému blogu, len je to na inej platforme. Vaši followeri vás pre niečo sledujú. Či už je to pre inšpiráciu, alebo si k vám vybudovali vzťah. Affiliate odkazy môžete ľahko pridávať do príspevkov, alebo do popisku pod video. S Instagramom je to síce o niečo náročnejšie, ale už aj ten sa postupne adaptuje a odkaz môžete pridať buď do InstaStories alebo na svoj profil.

3. Facebooková skupina

Podobne ako osobné účty na rôznych sociálnych sieťach špecifická Facebooková skupina je skvelá na využitie affiliate odkazov. Pomocou affiliate v nej môžete promovať všetko, čo by mohlo zaujať vašich fanúšikov. Ak sa Facebooková skupina zaoberá témou interiérového dizajnu, ľahko môžete pripojiť k inšpirácii odkazy na podobný nábytok, ktorý sa dá nájsť u nás. Je podstatné sa držať témy Facebookovej skupiny aby neboli fanúšikovia sklamaní, že sa im namiesto interiérového dizajnu ukazujú vo feede vŕtačky. Tématika je v tomto prípade kľúčová.

4. Online magazíny a väčšie webstránky

Affiliate marketing môžu využiť aj väčšie online magazíny, webové stránky alebo portály. Ak sú online magazíny príliš všeobecné, môže to byť o niečo náročnejšie. Ak sa však pripraví niekoľko článkov strategicky, s veľkým počtom čitateľov budú určite úspešné. Napríklad pred svadobnou sezónou môžete napísať článok o tom, ako si vybrať tie správne šaty na svadbu, ak idete ako hosť. Okrem toho, že v článku nájdu čitateľky konkrétne tipy pre ich postavu, či nové trendy, ponúknete im hneď niekoľko kúskov, ktoré si môžu kúpiť online v prípade, že sa im páčia. Čitateľkám ušetríte čas, keďže už viac nebudú musieť hľadať.

5. Affiliate e-shopy

Ak nemáte vlastnú webstránku a blogovanie vás nezaujalo, stále je tu možnosť využívania affiliate marketingu. Môžete si urobiť vlastný e-shop, v ktorom budete ponúkať rôzne produkty z affiliate programov. V e-shope môžete ponúkať veľké množstvo rôznych produktov.

6. Tematický one page web

Skvelou možnosťou je taktiež urobiť si malý tematický one page web na konkrétny produkt. Napríklad ak máte skvelú skúsenosť so zeleným jačmeňom a chcete ho promovať. Stačí si spraviť web na WordPresse šablóne a pripraviť niekoľko SEO článkov. Spravovanie takejto malej stránky je jednoduchšie, ako spravovať veľký affiliate e-shop. Téma webu je tiež úzko špecifikovaná a tak vás aj menšie množstvo dobre pripravených článkov a s dobrou doménou môže vysoko vyšvihnúť v Google vyhľadávaní.

7. E-mail

E-mail je ďalšia možnosť ako môžete propagovať produkty. Tu však platí, že e-maily posielajte opatrne. Určite nikoho nespamujte, lebo si od vás aj tak nič nekúpi. Je lepšie ak máte databázu e-mailov o ktorých viete, že by o daný produkt mohli mať záujem. Inak to nemá veľký význam pretože váš e-mail skončí v koši.

8. Fóra

Trávite veľa času na fórach? Fóra sú taktiež super miesto, kde môžete pridať affiliate odkazy. Najlepšie však je, ak je to úprimné a nie spam (tak ako aj pri e-mailoch či tweetoch). Vidíte, že niekto hľadá skvelú kosačku, vy doma jednu máte a ste s ňou spokojný. Ak ju nájdete v niektorom affiliate programe môžete sa podeliť o svoju skúsenosť a affiliate link.

Kde využívate affiliate marketing vy? Máte obľúbenú platformu?

Za článok ďakujeme Lucke Adamcovej

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *