Rady ako začať s affiliate marketingom

Ako začať s affiliate marketingom?

O tom, čo to vlastne affiliate marketing je, sme sa už oboznámili v predchádzajúcich článkoch. Ak ste predchádzajúce články zatiaľ nečítali, alebo si chcete pripomenúť o čo vlastne v affiliate marketingu ide, určite si prečítajte článok Čo je to affiliate marketing. 

Dobrou správou je, že začať je jednoduchšie, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí sa zapojiť do affiliate programu, začať vytvárať jedinečné odkazy a publikovať ich.

Affiliate marketing začína lákať čoraz viac ľudí. Kto by dnes odolal pasívnemu príjmu? Ak však chcete dosiahnuť tento pasívny príjem, predsa len musíte vynaložiť nejakú prácu.

Aby ste uspeli v affiliate marketingu, musíte najskôr urobiť niekoľko krokov predtým, ako sa dostaví prvý zisk. Dobrou správou však je, že ak ste ochotný podstúpiť tieto kroky a venovať svoj čas a úsilie, už ste na ceste k úspechu.

e1315302b18ed652916e6212378401c0

Takže, čo musíte urobiť, aby ste mohli začať?

1. Vyberte si oblasť

Na začiatku vás môže ťahať vidina rýchleho zárobku a tak sa môže stať, že sa necháte poblázniť a zapojíte sa do „miliónov“ programom naraz. Dajte si na to pozor. Najskôr sa zamyslite nad tým, čo je pre vás zaujímavé a čo by malo pre vás zmysel podporiť. Ak ste napríklad bloger, ktorého zaujíma zdravý životný štýl, vyberte si kampaň a staňte sa partnerom firiem, ktoré sa venujú zdravej strave, výživovým doplnkom a podobne. Ak sa zameriavate skôr na cestovanie, propagujte hotely, zájazdy prípadne iné firmy, ktoré ponúkajú rôzne cestovateľské potreby. Výber je len a len na vás.

2. Vyhľadajte affiliate programy

Pokiaľ ste si našli oblasť, ktorá vás zaujíma a v ktorej sa cítite doma, prichádza čas zistiť, „čo trh ponúka“. Inak povedané, pozrite sa, aké produkty, prípadne programy sú k dispozícii na propagáciu. Výber affiliate oblasti bude trvať pravdepodobne dlhšie, ale nebojte sa do toho investovať svoj čas, pretože to je to, z čoho bude tvorený váš príjem. Výber správneho programu určite stojí za to! Nezabúdajte však, že produkty alebo služby, ktoré budete propagovať vašim čitateľom musia byť kvalitné. Dajte si záležať na tom, aby ste danému produktu aj sami dôverovali, pretože práve dobré odporúčania budú pre vás kľúčové. Treba si vybudovať dôveru u svojich čitateľov a nesnažiť sa im nanútiť niečo, čomu ani sami neveríte. Môže sa totižto stať, že už na začiatku si vybudujete zlé meno a prídete o potenciálnych zákazníkov, ale aj o čitateľov.

3. Vyberte spôsob, akým budete affiliate kampaň propagovať

Ak chcete začať s affiliate marketingom, musíte si najskôr premyslieť, akým spôsobom chcete kampaň propagovať. Môžete sa rozhodnúť, či si vytvoríte webovú stránku, fun page na sociálnych sieťach napríklad Facebook, vlastný blog a podobne. Možností je naozaj veľa.

4. Tvorte zaujímavým obsahom na vašom blogu

Teraz, keď už ste zapojený v konkrétnom affiliate programe, ste pripravený začať s aktivitou, ktorá vám zaberie najviac času – vytvárať obsah. Možno to na prvý pohľad tak nevyzerá, ale kvalitný a zaujímavý obsah na blogu je veľmi dôležitý. Nemôžete predsa začať affiliate marketing s prázdnym blogom. Je logické, že pokiaľ nebudete mať žiadny obsah, nebudete mať ani žiadnych čitateľov. Ak ľudia zistia, že váš blog je veľmi málo aktívny a nemajú sa na ňom čo zaujímavé dozvedieť nemajú dôvod sa naň viac vrátiť. Taktiež bude pre vás ťažšie dostať sa do affiliate programov.

Obsah blogu by mohol zahŕňať:

Hodnotenie produktov

  • na vašej stránke by ste sa mohli zamerať aj na písanie recenzií o rôznych produktoch alebo službách.

Pridávať príspevky, ktoré sa zaoberajú bežnými problémami

  • pri písaní blogových príspevkov je dobré urobiť si predtým prieskum trhu, aby ste vedeli, o čo sa vaši čitatelia najviac zaujímajú. Pokiaľ máte blog zameraný na zdravý životný štýl, je hlúposť písať o kosačke na trávu 🙂 Nezabudnite si však všímať aj svoju konkurenciu, aby ste zúžili témy pre váš blog.

b96e9b5aea031d4424586c5a5cb03f44

5. Vybudujte si publikum

Budovanie publika sa bude vytvárať v niektorých prípadoch prirodzene s tým, ako začnete produkovať zaujímavý obsah. Zainteresované publikum vám prinesie nie len návštevnosť, ale aj predaj. To je najťažšou časťou práce. Publikum musím zaujímať váš obsah, taktiež očakávajú pravidelnosť a postupné zlepšovanie obsahu. Nezaspite na vavrínoch, keď sa už niekde posuniete.

Ako začať budovať publikum pre úplne nové stránky?

Propagujte svoje príspevky prostredníctvom sociálnych sietí

  • najbežnejší a najjednoduchší spôsob ako začať propagovať svoje príspevky je prostredníctvom sociálnych sietí.

Pridávajte príspevky na weby s vyššou návštevnosťou

  • Keďže vaša stránka je stále nová, je dobré začať využívať publikum niekoho iného. Pokračujte v sústredení sa na vytváranie vlastného obsahu, ale aj na zváženie písania obsahu pre niekoľko veľkých blogov/magazínov/webov s vysokou návštevnosťou, ktoré sú relevantné pre tú vašu. Pri písaní obsahu pre väčšiu stránku sa môžete dostať pred iné publikum a predviesť svoju odbornosť na konkrétnu tému. To nakoniec povedie k väčšej návštevnosti vašich stránok.

Použite základné techniky SEO na zvýšenie návštevnosti vyhľadávačov na vašich stránkach

  • Naučte sa SEO sám alebo si najmite dobrého SEO špecialistu, ktorý vám pomôže maximalizovať príležitosti na vašej stránke. Ak sa vaše stránky začnú objavovať vo výsledkoch vyhľadávania, bude to obrovská podpora budovania vášho publika (aj vášho predaja)!

6. Propagujte affiliate ponuky

Nakoniec prichádza tá časť, na ktorú ste čakali! Ako náhle ste ukázali, že môžete ponúkať niečo cenné na vašom blogu, je načase, aby ste naďalej pridávali hodnotu tým, že propagujete produkty, ktoré budú pre vašich čitateľov resp. pre vaše publikum užitočné. Produkty môžete propagovať viacerými spôsobmi. Záleží od typu vašej stránky a tiež od toho, čo propagujete.

Ako sme už spomínali vyššie, môžete hodnotiť produkty prostredníctvom recenzií. Vždy píšte čestné a pravdivé recenzie. Nezabúdajte, že vaši čitatelia sa spoliehajú na váš názor. Váš úprimný názor bude pre nich cenný. Preskúmanie produktu potom môže odkazovať cez affiliate lin na stránku, kde môže vaše publikum uskutočniť nákup, ak má záujem. Ak má záujem, tak ste práve uskutočnili prvý predaj! 🙂

Na svojich stránkach môžete umiestniť aj bannery, aby ste podporili svoje pridružené ponuky. Bannerové reklamy na správnych miestach môžu robiť skvelú prácu.

Bežným spôsobom na propagovanie ponúk sú odkazy na obsah v texte. Napríklad sa často zobrazí blogový príspevok s odkazmi na určité produkty alebo služby. Ak čitateľ klikne a uskutoční nákup, majiteľ blogu získa províziu. Tieto odkazy v texte sa spájajú s iným obsahom na vašich stránkach a predstavujú skvelý spôsob propagácie ponuky.

Mnoho affiliate programov často spúšťa propagácie s dobrými zľavami alebo darčekmi, ktoré by mohli byť atraktívne pre vaše publikum. Napríklad, ak ste spolupracovníkom spoločnosti Amazon a stránka má veľký dovolenkový predaj, bola by to pre vás ideálna príležitosť na propagáciu zľavy pre návštevníkov vašich webových stránok. Je to skvelý spôsob, ako propagovať ponuky a súčasne poskytnúť vášmu publiku dobrú hodnotu.

Ako môžete vidieť, existuje pravdivá a odskúšaná stratégia, pokiaľ ide o affiliate marketing pre začiatočníkov. Dajte sa preto do práce a čoskoro budete žať odmeny z vášho prvého predaja.

 

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *