Ako rýchlo zvýšiť predaj vášho eshopu?

Ako rýchlo zvýšiť predaj vášho eshopu?

Máte eshop a hľadáte nové spôsoby ako zvýšiť váš predaj? Máme pre vás overené riešenie, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Celosvetovo úspešný systém – affiliate marketing

Ak ste ho doteraz nepoznali, ochudobňovali ste sa o nemalý vzrast predajov vášho eshopu. Affiliate marketing je preto celosvetovo obľúbený, marketingový nástroj a každoročne prináša inzerentom množstvo výhod ako zarobiť. Jednoducho povedané affiliate marketing je forma online reklamy. Celé to funguje na základe provízneho systému. E-shopy ponúkajú províziu svojim partnerom, či už ide o majiteľov web stránok, blogerov či youtuberov. Úlohou partnera je potom priviesť na váš eshop ľudí, ktorí nakúpia. CPA (cost-per-action), teda platba za klik, je základom fungovania affiliate marketingu. Čiže ako inzerent platíte iba za akciu, teda keď niekto nakúpi či objedná váš produkt alebo službu.

Využiť či nevyužiť affiliate marketing ako inzerent?

Ak rozmýšľate či je pre vás dobré stať sa affiliate e-shopom, mám tu zopár užitočných informácií.

  1. Ak ešte stále nemáte e-shop, je najvyšší čas! Každoročne pribúda počet firiem, ktoré sa rozhodnú byť online. Pomocou online marketingu sa dokážete lepšie priblížiť potencionálnym zákazníkom a zacieliť na ich potreby. Túto výhodu online marketingu využíva čoraz viac firiem. Hovoria o tom aj každoročne narastajúce výdavky e-shopov na online reklamu. V roku 2016 táto suma dosiahla na slovenskom trhu neuveriteľných 112 miliónov eur, čo predstavuje veľký nárast oproti minulosti.
  2. Affiliate marketing je jeden z najspoľahlivejších a najefektívnejších online marketingových nástrojov. Inzerenti z e-komerce firiem sa vyjadrili, že 12 – 20 % ich príjmov pochádza z affiliate marketingu. Taktiež potvrdili, že tento model propagácie funguje viac, ako iné formy online či offline reklamy. Na Slovensku a Česku je potenciál tohto druhu marketingu zatiaľ nevyužitý na 100 %, takže skvelá príležitosť ako zarobiť.
  3. Affiliate je úspešný na celom svete. Potvrdzuje to aj neustáli rast affiliate predajov v USA, ktoré v roku 2016 dosiahli 4,5 miliardy dolárov. 14 % z celkových internetových nákupov pochádzalo priamo z affiliate marketingu čo predstavuje 39 miliárd.

Čo získate affiliate marketingom?

  1. Affiliate partnerov môžete mať desiatky až stovky a tak sa váš produkt dostane tam, kde by sa nikdy predtým nedostal.
  2. Zaujímavý obsah od vašich partnerov, v podobe článkov či videí, ktoré môžete použiť pre ďalšiu propagáciu vašej značky.
  3. Zlepšíte si pozície vo vyhľadávačoch!
  4. Zvýši sa vám návštevnosť!
  5. Zvýši sa vám obrat!
  6. Obrovský náskok pred konkurenciou, ktorá zatiaľ s affiliate marketingom nezačala.

Zvyšovanie tržieb vďaka affiliate marketingu

Prečo sa zapojiť do affiliate siete ako inzerent?

Sú dva spôsoby využívania affiliate marketingu. Prvý, kde si vytvoríte vlastný affiliate program, kedy musíte vykonať prieskum trhu, nastaviť štruktúru provízií, vybrať vhodný affiliate systém, naučiť sa ho používať, vytvárať kampane, jednotlivo oslovovať každého partnera a veľa ďalších záležitostí. Pretože nie každý má vytrvalosť či čas spravovať celý affiliate program sám, je tu jednoduchšia cesta, stať sa súčasťou affiliate siete. Affiliate sieť pôsobí ako sprostredkovateľ medzi vami (eshopom) a vašimi partnermi. Affiliate sieť zastrešuje všetko potrebné pre vaše fungovanie v affiliate marketingu. Zastrešuje veľké množstvo partnerov a vybavuje potrebnú komunikáciu a administráciu. Jediné čo vy ako e-shop musíte spraviť, je zaregistrovať sa do affiliate siete. Registrácia je zadarmo a platíte iba po úspešnom predaji, ktorý vám sprostredkoval partner. Výšku provízie za sprostredkovanie si nastavujete samozrejme vy. Affiliate sieť Facelist využíva bez-kreditový systém, čo je pre inzerentov veľkou výhodou.

Výhody affiliate siete pre inzerentov

Pohodlie – nemusíte riešiť administráciu, ani fakturáciu. Ku všetkému máte prístup aby ste o mali neustáli prehľad.

Rýchlosť – spustenie affiliate kampane trvá iba niekoľko dní či týždňov.

Podpora – náš tím vám poradí s nastavovaním kampaní, akú výšku provízie zvoliť pre svojich partnerov či ako motivovať partnerov k vyšším výkonom.

Ochrana – je v záujme našej siete chrániť inzerentov aj partnerov. Spolupráca s inzerentmi prebieha na základe zmluvy, teda ste právne chránený.

Flexibilita – v priebehu kampaní môžu nastať akékoľvek problémy, to sa stáva. Je tu však náš tím, ktorý každodenne dozerá na správnosť fungovania siete. Ak by ste potrebovali sme tu pre vás či v online chate, na emaily alebo telefónom čísle.

Pravidlá – sieť funguje podľa presne určených pravidiel, ktoré sú férové tak pre inzerenta, ako aj pre partnera v affiliate sieti. Sieť je prostredníkom medzi nimi a celý vzťah usmerňuje pre spokojnosť oboch strán.

Staňte sa súčasťou affiliate siete podporujúcej životné prostredie

Ak predávate produkty alebo služby ekologicky nezávadné k životnému prostrediu, bio produkty, produkty prospešné pre ľudský organizmus využite affiliate sieť Facelist, ktorá je zameraná výhradne na tento druh sortimentu. Rozhodli sme sa takto prispieť k ochrane životného prostredia a zdraviu nie len ľudí ale celej prírody. Viac sa o našej unikátnej sieti dočítate v článku – Veľké zmeny vo Faceliste.

 

Autor článku: Martina Lacková

 

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *