affiliate marketing v segmente zdravia

Affiliate marketing v segmente zdravia a výživových doplnkov

Affiliate marketing je vďaka svojej efektivite rozšírený po celom svete. Svoj úspech si medzi ľuďmi získal vďaka systému, ktorý naozaj funguje. Darí sa mu v najrôznejších oblastiach a jednou z nich je segment zdravia.

Keď sa na to pozrieme pekne od začiatku, samotná téma zdravia je vždy prítomná a vždy aktuálna. Ľudia svoje zdravie riešili v minulosti, riešia dnes a bez obáv môže povedať, že budú riešiť aj v budúcnosti. Zdravie je jednou z najdôležitejších tém života každého človeka. Matky riešia zdravie svojich detí, zdravie seba a celej rodiny. Každý dospelý a pracujúci človek potrebuje aby bol zdraví, fungoval každý deň a plnil si všetky povinnosti života.

Dnes sa táto téma dostáva ešte viac do popredia. Ľudia viac rozmýšľajú nad tým, čo je vhodné jesť a čo naopak nie, hľadajú alternatívy stravovania, doplnkov výživy. Do tohto celého krásne zapadá taktiež pohyb, šport, ďalšie doplnky výživy atď. Ľudia v dnešnej dobe chcú vyzerať a cítiť sa zdravo viac ako kedykoľvek predtým.

Na začiatok som tým chcela zdôrazniť dôležitosť tejto témy pre každého človeka nehľadiac na vek, krajinu či iné kritériá. Preto je segment zdravia jedným z najvhodnejších segmentov aj čo sa týka affiliate marketingu. V postate máte zaručené, že budete ľudom ponúkať to, čo naozaj chcú a potrebujú.

Ako som už vyššie v krátkosti načrtla, segment zdravia má  naozaj široký záber. Vo svojom affiliate projekte sa môžete venovať strave. Môžete pracovať s liekmi. Ak by ste neboli vcelku farmaceutický typ, dobré je to skúsiť s výživovými doplnkami vo forme, napríklad vitamínov.

Ak máte rozhľad v alternatívach stravovania viete, že ľudia dnes preferujú bio alternatívy potravín, nutrične hodnotnejšie potraviny, zväčša s vyšším obsahom proteínov. Taktiež sú vhodné náhrady mäsa v rôznych typoch výrobkov, ktorých je naozaj veľa – v pohode zoženiete dokonca tatarák vo vege verzii. Medzi potravinami sú hitom taktiež superpotraviny, 100 % výťažky z ovocia, zeleniny a bylín.

Samostatnou sekciou je chudnutie, o tom by som sa mohla rozpísať na samotný článok. Chudnutie je samostatnou témou v téme, keď to tak môžem povedať. Je to veľmi silná oblasť, ktorá je v dnešných časoch z jednou najspomínanejších a neustále riešených tém. Zhrniem to ľudia, respektíve ženy, chcú vyzerať stále chudšie a lepšie.

chudnutie, affiliate marketing

Keď sme už pri chudnutí nemôžem určite opomenúť detox, detoxikačné potraviny. Tie dnes využívajú nie len ľudia, ktorí chcú schudnúť, ale aj tí čo chcú prečistiť svoje telo a cítiť sa lepšie.

Ak by ste boli skôr fanúšikom športu, ako som spomínala aj tu je mnoho doplnkov výživy pre športovcov, proteínových variácií jedál alebo to môžete zobrať trocha z iného súdka a vrhnúť sa na športové potreby.

Pri pojme zdravie nemusíme pozerať iba na jedálniček a pohyb. Môže ísť aj o prírodnú kozmetiku, šetrnejšiu k nášmu telu. A keď vybočíme môžete váš affiliate projekt zamerať na „zdravie prírody“ a vrhnúť sa na eko drogériu do domácnosti, zero waste produkty a iné.

Je toho skutočne veľa.

A čoho je ešte veľa je počet druhov affiliate webov, ktoré môžete pre svoj projekt využiť. Viac o druhoch affiliate webov hlavne pre začiatočníkov nájdete tu, a o príkladoch ako rozbehnúť vlastný sofistikovanejší affiliate projekt sa dočítate tu.

Segment zdravia ponúka naozaj veľa možností, už sa len zamyslieť, možno si vyskúšať spraviť menší prieskum trhu a vybrať si to, čo by vám dlhodobo zaujímalo a bavilo. Pretože to je ďalšou podmienkou úspechu, nie ponúkať len to čo je aktuálne, ale aj to čo by vás bavilo a napĺňalo venovať tomu svoj čas a námahu.

Ak ste sa rozhodli a vyskúšate svoj affiliate projekt zamerať na tento segment, nemusíte sa trápiť hodinami či dňami hľadania, kde začať. Stránka Facelistu je zameraná práve na segment zdravia, a tak tu nájdete množstvo e-shopov, ktorých affiliate partnerom sa môžete stať. Takto ušetríte množstvo času, v počiatočnej fáze hľadania, správneho affiliate inzerenta.

V affiliate sieti, ako je Facelist, sa jednoducho môžete stať affiliate partnerom aj pre niekoľko affiliate inzerentov naraz. Viac o fungovaní affiliate marktingu sa dočítate v článku, ktorý nájdete tu.

Dúfam, že ste sa spoločne somnou zamysleli, aký veľký potenciál má práve segment zdravia.

 

Autor článku: Martina Lacková

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *