Affiliate projekty

5 zaujímavých affiliate projektov, z ktorých sa oplatí brať si príklad

Nedávno sme vám priniesli článok o jednoduchých a zároveň výhodných formách zarábania na internete, medzi ktoré nepochybne môžeme zaradiť aj affiliate marketing. Nevyžaduje sa žiadna vstupná investícia a môže s ním začať ktokoľvek, a to aj bez predchádzajúcich technických znalostí.

V dnešnom článku sme sa preto zamerali na affiliate weby, ktoré sú naozaj úspešné, a každý kto sa zaujíma o tento druh marketingu by si mal od nich brať príklad. Prinášame vám 5 zaujímavých affiliate webov z celého sveta, pre vašu inšpiráciu.

No poďme sa ešte pred tým pozrieť na rýchle zhrnutie plusov a mínusov affiliate marketingu, aby aj tí čo len začínajú si uvedomili veľkosť potenciálu tohto spôsobu zarábania na internete.

Plusy affiliate marketingu

 • technicky nenáročné
 • nepotrebujete predchádzajúce marketingové skúsenosti
 • nevyžaduje vysoké vstupné investície
 • vhodné pre kohokoľvek
 • dá sa jednoducho rozvíjať aj popri vašej práci na plný úväzok
 • na začiatok vás stačí váš profil na sociálnej sieti
 • môžete si vybrať formu propagácie aká vám vyhovuje
 • môžete sa zamerať na rôzne oblasti, druhy produktov
 • jednoducho dokážete prispôsobovať potrebám vášho publika
 • fungovanie na základe cookies, ktoré sú mnohokrát nastavené až na 3 mesiace

Mínusy affiliate marketingu

 • možná vyššia konkurencia

Tak keď sme si stručne zhrnuli plusy a mínusy poďme sa pozrieť už na spomínané affiliate blogy, ktorých majitelia to robia skutočne kvalitne a oplatí sa nimi inšpirovať, či vzdelávať sa pomocou nich pre dosiahnutie vlastného úspešného affiliate projektu.

1. Zacjohnson.com

Vlastníkom a zakladateľom tohto blogu je Zac Johnson. Považuje sa za špičku v affiliate marketingu. V tejto oblasti sa pohybuje už viac ako 10 rokov a snaží sa svoje vedomosti šíriť a pomáhať iným ľudom,  ktorí sa snažia v oblasti affiliate marketingu preraziť. Ak ste začiatočník v tejto oblasti, jeho blog vám odporúčam. Dozviete sa základné veci potrebné na fungovanie v tomto biznise, ale taktiež know how, tajomstvá úspechu a ďalšie naozaj nápomocné veci. Zac rád uverejňuje prípadové štúdie a rozhovory s blogermi s rôznych oblastí, aby čo najviac pomohol ľudom rozbehnúť biznis na blogu.

affiliate blog

2. Affiliaxe.com

Affiliaxe predstavuje poprednú affiliate sieť, ktorá sa zaoberá návštevnosťou z rôznych zariadení (deskop či mobil) a kdekoľvek je to možné. Výhodou pre naše končiny je možnosť českého jazyka na stránke.

Zakladateľom toho úspešného blogu je Pat Flynn, ktorý ho prevádzkuje už od roku 2008. Na blogu zdieľa svoje skúsenosti a vlastnú cestu podnikania. Pat je považovaný taktiež za špičku v tomto obore a jeho najväčšie príjmy plynú z predaja ebooku.

Pat radí ako z kliknutí vyťažiť maximum a premeniť ich na príjem. Rád sa delí o svoje skúsenosti, prináša rôzne tipy pre svoje publikum. Ak nie ste úplným fanúšikom čítania blogu, Pat má aj vlastný YouTube kanál a pravidelne vydáva podcast série, kde prináša práve všetko ohľadom affiliate marketingu.

affiliate blog

3. Ryrob.com

Ryan Robinson je spisovateľ a podnikateľ, ktorý sa špecializuje na oblasť marketingového obsahu. Venuje sa taktiež pomoci ľudom, ktorí to myslia so svojím blogom naozaj vážne a snažia sa svoju činnosť speňažiť. Často sa venuje práve téme affiliate marketingu, ktorý Ryan považuje za jeden z najlepších  spôsobov ako speňažiť vlastný blog.

Vytvoril podcast s názvom „Side Hustle Project“, kde sa rozpráva s úspešnými podnikateľmi, o tom ako viesť úspešný online obchod.

Tak ako sa oplatí sledovať Ryanov blog, taktiež odporúčam sa zaregistrovať na odber jeho newslettru, kde pravidelne posiela rady ako rozbehnúť ziskový obchod vo vašom voľnom čase.

Ryan uverejňuje taktiež veľkosť jeho prímu, aby jeho diváci mohli presne vidieť koľko peňazí generuje jeho blog zaoberajúci sa affiliate marketingom.

affiliate marketing, affiliate blog

4. Affilorama.com

Zoznámte sa s jednou z najväčších komunít affiliate marketingu a vzdelávacích webových stránok na internete.

Ak sa zaujímate o affiliate marketing mali by ste porozmýšľať nad zaregistrovaním sa do Affiloramy. S členstvom získate prístup k „sprievodcovi rýchlym spustením affiliate marketigu“, „cestovnej mape úspechu“ a viac ako 120 video lekciám, ako začať efektívne zarábať peniaze na internete.

Na Affilorame nájdete:

 • AffiloBlueprint – jednoduché videá, ktoré vám krok za krokom pomôžu vytvoriť ziskovú webovú stránku.
 • AffiloTools – online aplikácia, ktorá vám pomôže spravovať vaše webové stránky, SEO, PPC a kampane na sociálnych sieťach na jednom mieste.
 • AffiloJetpack – ponúka komplexné riešenia na budovanie si vlastného publika pomocou správnych kľúčových slov, obsahom e-mailov či grafikou.

affiliate marketing

5. Pestryjidelnicek.cz

Ako poslednú inšpiráciu vám prinášame aj niečo z  našich končín. Poznáte Pestryjidelnicek.cz? Navrhli ho dvaja šikovný chlapci František Szabó a Michal Vávra. Všimnite si v hornej časti webovej stránky zaujímavý fakt. „Navrhli sme již 2 618 951 jídelníčku na míru“(informácia z apríla 2019). Ich affiliate projekt je naozaj úspešný.

Projekt pestryjidelnicek.cz je založený na koncepte affiliate marketingu, ktorý využíva pomoc e-mail marketingu.

František a Michal to robia veľmi jednoducho a zároveň kvalitne. Výmenou za vašu e-mailovú adresu dostanete jedálniček od výživového poradcu. Na e-mail, ktorý ste im poskytli následne dostávate odporúčania na produkty alebo služby, ktoré by mohli byť pre vás zaujímavé pri dosahovaní vášho vytýčeného cieľa v oblasti chudnutia, či naberania svalov.

affiliate projekt

Dúfam, že vás vyššie spomínané webové stránky inšpirujú a pomôžu vám pri budovaní vášho affiliate projektu.

 

Autor článku: Martina Lacková

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *