Ako zarobiť v roku 2017

10 spôsobov, ako zarobiť peniaze online v roku 2017

Internet ovplyvnil mnoho vecí a to platí aj pri spôsobe, akým dnes ľudia zarábajú peniaze. Internet dal všetkým príležitosť zarobiť peniaze s malým alebo žiadnym počiatočným kapitálom. Či ste už vlastníkom malého biznisu, alebo profesionálom na voľnej nohe, tu je 10 spôsobov ako zarobiť peniaze naviac online.

Pracujte ako poradca

Ak máte nejakú zaujímavú expertízu, je veľmi pravdepodobné, že niekto potrebuje práve vás a je ochotný za to zaplatiť. Môžete sa s firmou, ktorá pracuje v rovnakej oblasti dohodnúť a vypomáhať im ako zmluvný poradca alebo externista. V prípade, že ste vyťažený, ale stále chcete extra zárobok, môžete pouvažovať a pridať sa na stránky ako Freelanceri.sk a ponúkať služby, ktoré bežne robíte pre svojich klientov.

Napíšte hosťovský blog post

Ďalším spôsobom, ako dobre zužitkujete svoje vedomosti je, ak napíšte blog post pre známy portál v oblasti, ktorej sa venujete. Okrem toho, že sa zviditeľníte, niektoré publikácie za hosťovský blog post tzv. guest post radi zaplatia. Skúste osloviť webstánky alebo magazíny, či by súhlasili s takouto spoluprácou. Skvelým indikátorom môže byť, ak na ich stránke nájdete rôznych hosťovských blogerov. Viac tipov nájdete v článku tu. Ak sa vám nepodarí dohodnúť si hosťovský blog post ponúknite články ako pay-per-post.

10 spôsobov ako zarobiť peniaze online - napíšte e-book

Napíšte knihu

Vďaka nový službám a technológiám dnes môže publikovať knihu každý. Máte vlastné know-how o ktoré sa chcete podeliť? Stačí ak všetko spíšete do e-booku a ten potom propagujete na vlastnej stránke. Môžete sa rozhodnúť ho publikovať priamo cez Amazon, alebo na Slovensku budete mať ešte lepšie Publico.sk. Vaša nová kniha vám pomôže aj pri propágácii vašej značky.

Zarábajte na affiliate marketingu

Affiliate marketing je práve to, čo väčšinou živí mnohých zahraničných blogerov. Funguje to veľmi jednoducho na princípe provízií. Do svojich blog postov pridáte affiliate linky a keď na ne vaši čitatelia kliknú a niečo si kúpia dostanete za to províziu. V affiliate sieťach, ako je aj Facelist.sk nájdete mnoho známych značiek a e-shopov. Určite už používate produkty niektorých z nich. Ak ste teda s produktom spokojný a vašich čitateľov by mohol zaujať tiež, zapojte sa do affiliate marketingu zdieľaním na svojom blogu.

Začnite s vlastným podcastom

Podcasty sú stále populuránejšie a vyhľadáva ich čoraz viac ľudí. V podcaste sa môžete deliť so svojimi poslucháčmi o zaujmavé témy z vášho oboru. Časom sa dajú do podcastu zahrnúť reklamy, ktoré vám prinesú príjem naviac.

Predávajte merchandise

Máte svojský štýl, ktorý je nevyhnutnou súčasťou vašej značky? Využite to a vytvorte niekoľko produktov napríklad cez CafePress.com alebo Represent.com, ktoré potom môžete predávať. Nikdy neviete, komu sa zapáči váš štýl a rád vás podporí.

Staňte sa učiteľom

Ponúknite svoj čas a vedomosti niekomu, kto by sa od vás rád učil. Keď sa stanete učiteľom, nielen že zarobíte za každú hodinu, ale môžete rozšíriť povedomie o vašom biznise a tak nadviazať ďalšie spolupráce. Časom si môžete vybudovať silný základ a vďaka učeniu sa môžete stať lídrom vo svojom obore. Obrovskou výhodou je, že dnes už môžete doučovať online a tak máte väčší dosah.

10 spôsobov ako zarobiť peniaze online - reklama a affiliate linky

Hosťujte webinár

Webináre sú hodnotným spôsobom, ako získať nových zákazníkov. Dajú sa aj speňažiť a to najmä vtedy, ak máte špecializovanú expertízu o ktorú je veľký záujem. Napríklad právnik by mohol vytvoriť webináre, kde sa bude venovať právnym dotazom pre malých živnostníkov. Zvážte, či by platený webinár fungoval pre vašu cieľovú skupinu.

Urobte niečo pre niekoho

V zahraničí fungujú stránky ako Fiverr.com alebo TaskRabbit.com, kde zadáte čo by ste pre niekoho urobili a za akú sumu. V tomto prípade to nemusí byť ani práca z vášho oboru, ale môže to byť niečo čo robíte ako hobby, napríklad maľovanie. Na Slovensku sú na to určené stránky ako WebTrh.sk, alebo JaSpravim.sk.

Natáčajte videá

YouTube je dennodennou súčasťou mnohých užívateľov internetu. Pridávať videá na YouTube je určite výhodné, hlavne ak tie videá vytvárate pre svoj biznis tak či tak. Tutoriály alebo videá o ktorých viete, že oslovia vašu cieľovku vám posilnia značku a dosah. Keď vzrastie vaša sledovanosť, vzrastie aj zárobok na reklamách. K tomu môžete pridať do popisku pod videá produkty s affiliate linkami, ktoré ste vo videu použili.

Ako vidíte, je mnoho spôsobov, ako môžete zvýšiť svoje príjmy online v roku 2017. Dôležité je vybrať si jeden z nich a sústredene na ňom zapracovať. Ak viete o ďalších spôsoboch, ako zarobiť online, napíšte nám ich dolu do komentárov.

Za článok ďakujeme Lucke Adamcovej

Zdroj: JohnChow.com 

Zdroje obrázkov: TipperaryLibraries.ie, BloggersPassion.com

 

0 odpovede

Zanechaj koment

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *